~√ν''^√\~√ν^√ν'^~--- ѕαηαℓтυηιηg ---~√ν''^√\~√ν^√ν'^~
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

~√ν''^√\~√ν^√ν'^~--- ѕαηαℓтυηιηg ---~√ν''^√\~√ν^√ν'^~

SuPpeRßeb .Ft. ßy-!sYanKaR

AnasayfaAnasayfa  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
Mayıs 2024
PtsiSalıÇarş.Perş.CumaC.tesiPaz
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
TakvimTakvim
En son konular
» Motor Modifiyesi İstek
Opel Astra mı Megane HB mi? Icon_minitimeSalı Eyl. 10, 2013 12:45 am tarafından mami_cavus

» ford focus st
Opel Astra mı Megane HB mi? Icon_minitimeÇarş. Kas. 17, 2010 10:34 am tarafından jr_smt

» Tampona Hava Girişi yapma Dersi videolu Anlatım:
Opel Astra mı Megane HB mi? Icon_minitimeC.tesi Ağus. 07, 2010 6:20 pm tarafından sahan_84

» 106 gti_-samet_-
Opel Astra mı Megane HB mi? Icon_minitimeC.tesi Ağus. 07, 2010 5:54 pm tarafından sahan_84

» Opel Corsa
Opel Astra mı Megane HB mi? Icon_minitimeSalı Mart 23, 2010 5:44 pm tarafından qasLy

» STK'lardan elektrikli otomobile şartlı onay
Opel Astra mı Megane HB mi? Icon_minitimeSalı Şub. 09, 2010 5:29 pm tarafından ßy-!sYanKaR

» Geleceğin araçları / Fotogaleri
Opel Astra mı Megane HB mi? Icon_minitimeC.tesi Ocak 30, 2010 6:05 pm tarafından ßy-!sYanKaR

» Peugeot-Citroen de bazı araçları geri çağırıyor
Opel Astra mı Megane HB mi? Icon_minitimeC.tesi Ocak 30, 2010 6:00 pm tarafından ßy-!sYanKaR

» Renault Laguna RXT
Opel Astra mı Megane HB mi? Icon_minitimeSalı Ocak 05, 2010 4:32 pm tarafından ßy-!sYanKaR

Anket
SiTemizi NasıL BuLdunuz ?
iYi
Opel Astra mı Megane HB mi? Vote_lcap79%Opel Astra mı Megane HB mi? Vote_rcap
 79% [ 11 ]
FenadeiL
Opel Astra mı Megane HB mi? Vote_lcap21%Opel Astra mı Megane HB mi? Vote_rcap
 21% [ 3 ]
KöTü
Opel Astra mı Megane HB mi? Vote_lcap0%Opel Astra mı Megane HB mi? Vote_rcap
 0% [ 0 ]
Toplam Oylar : 14
Haftanın Aracı
Opel Astra mı Megane HB mi? Haftan14
RekLam ALanı
Opel Astra mı Megane HB mi? Er-ka11
Opel Astra mı Megane HB mi? Ismail11

Opel Astra mı Megane HB mi?

YazarMesaj
ßy-!sYanKaR
Admin
ßy-!sYanKaR

Erkek Mesaj Sayısı : 301
neRden? : Rize

Opel Astra mı Megane HB mi? Empty
MesajKonu: Opel Astra mı Megane HB mi?   Opel Astra mı Megane HB mi? Icon_minitimeC.tesi Ara. 19, 2009 9:35 pm

Otomobil almaya karar vermiş bir müşteri istediği tüm özellikleri sıraladıktan sonra iki araç arasında kalınca Autoshow ekibine başvuruyor. İşte Opel Astra mı, Megan HB mi? sorusuna cevap:

Opel Astra mı Megane HB mi? Opel_m10

Ben yeni bir araç almayı düşünüyorum. Seçeneklerim arasında yeni Opel Astra HB 1.3 CDTI Enjoy (Elegance paketli) ile Renault Megane HB 1.5 DCI Dynamique var, tam olarak karar veremiyorum. Çoğunlukla şehir içinde kullanacağım, yakıt açısından da dizel daha ekonomik olduğu için onu tercih edeceğim. Dizel araçların daha pahalı olduğunu biliyorum, ben ancak 42 bin TL verebilirim. Otomobilimin son dönemdeki bütün teknolojik özellikleri de taşımasını istiyorum. Aslında Easytronic şanzıman veya bir benzerini düşünüyorum ama böyle bir dizel seçenek de yok bildiğim kadarıyla. Bana bu konuda yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Satın Almayı düşündüğünüz yeni araçlardan Opel Astra HB ve Renault Megane 1.5 DCI arasında, iyi mi kötü mü ayrımı yapamayız. Çünkü her ikisi de kaliteli ve rüştünü ispat etmiş, kompakt sınıf araçlar. Bunların arasında otomatik veya hem otomatik, hem manuel kullanabileceğiniz çift seçenekli şanzıman sadece Opel Astra Easytronic’de var. Renault’da ise 1.6 benzinli araç seçeneğinde sadece otomatik vites seçeneği var.

Öncelikle benzinli mi dizel mi sorusuna cevap aramak gerekiyor. Bu soruyu da cevaplamak için öncelikle yılda veya ayda toplam kaç kilometre yol yaptığınızın önemi var. Normal ve trafikte günlük 15-20 km gibi bir yol parkurunuz varsa benzinli bir araç tercih edilebilir. Bunun aksine uzun yol yapıyor ve bu ortalamaları da sık sık geçiyorsanız tüketim ortalamaları ve maliyetleri açısından dizel daha tercih edilir olacaktır. Ancak dizel seçeneğinde de otomatikleştirilmiş manuel vitesli imkanı sadece Opel Astra’da var. Ancak Easytronic şanzımanı seçmeden bir test sürüşü yapmanızı öneririm, bu şanzıman performanslı kullanıma çok uygun değil, vites geçişlerinde duraklama ve bekleme yapması, bu şanzımanın karakteristik özellikleri arasında yer alıyor. Ayrıca Easytronic kullanıcılarından sık sık arıza ve yoğun trafikte motorun hararet yapması gibi şikâyetleri alıyoruz.
http://sanaltuning.eniyiforum.org

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» oPeL AstRa (200 km)
» oPeL AstRa
» oPeL asTRa
» oPeL asTRa
» oPeL AstRa 34 AS 5702